neděle, 08 květen 2011 00:23

Náš nedělní výlet CZ-PL-D-CZ.

Na neděli 08.05.2011 jsme byli s Anitou domluveni, že vyrazíme někam na výlet. Kam, jsme pořádně nevěděli a tak jsem usedl k PC a začal si do navigace dávat naši oblíbenou trasu přes Náchod (CZ) do Polského města Kudowa Zdrój (PL), odkud dále okolo Stolových hor (PL), podél Českých hranic až do Broumova (CZ), kde kousek odtud opět vjíždíme do Polska a pokračujeme podél hranic polskými Krkonošemi až do Jelenia Gora (PL) a pak už přes Harrachov (CZ) zpět domů do Mladé Boleslavi (CZ). Celá jednodenní trasa vychází celkem 360km.

Po zaplánování naší oblíbené trasy, kterou většinou jezdíme na začátku nebo konci naší motocyklové sezóny, jsem si řekl, že bych letos zkusil něco nového a výše uvedenou trasu bych nechal, až se někdy domluvíme třeba s Přémou nebo někým jiným. Proto jsem se dal do plánování nové trasy, kterou jsme také uskutečnili a byla opravdu nádherná, detail, viz níže:

 

 

Z Mladé Boleslavi, po zkontrolování pneu a namazání řetězu jsme v 11:30h vyrazili na naši novou trasu a to směrem na Turnov (CZ), kde nás GPS navedla trochu jinou cestou, nežli jsem původně chtěl, ale nakonec jsme byli moc rádi, krásně klikatá silnice s krásným výhledem a přírodou.

Z Ohrazenic (CZ) jsme pokračovali dále přes Frýdštejn (CZ), Rychnov u Jablonce nad Nisou (CZ), Jablonec nad Nisou (CZ), Smržovka (CZ), Tanvald (CZ), Souš (CZ), Bílý Potok (CZ), Frýdland (CZ) do Polsko-Německého města Zgorzelec (PL 1/5) – Görlitz (D 4/5), kde jsme zaparkovali na náměstí.

Naštěstí byla neděle a v neděli se nikde neplatí parkovné, hezky jsme se naobědvali, dali jsme si výborné koláče, které Anita v sobotu napekla. Toto město (Görlitz (D) (v minulosti město patřící do Českého království pod jménem Zhořelec), jsme si hezky prošli, je naprosto úžasné, spousta nádherných uliček, nádherně udržované historické objekty, opravdu nádhera, vřele doporučujeme i k výletu autem, je to z CZ nedaleko a je to jako v jiném světě s porovnáním s Polskou částí města.

Ve městě jsme pobyli zhruba 2,5hodiny a pak pokračovali dále kousek podél Německo – Polské hranice, kolem nádherného jezera Berzdorfer See (D), dále podél Německo – České hranice, přes Bernstadt auf dem Eigen (D), Herrnhut (D), Ebersbach / Sachsen (D), Oppach (D), Neustadt in Sachsen (D) do Českého městečka Vilémov (CZ), které je v srdci nádherného Česko-Saského Švýcarska, až na ty silnice, hned jsme věděli, že jsme v CZ, mimochodem úplně stejně zničené silnice jako v Polsku.

Dojeli jsme do Krásné Lípy (CZ) natankovat, trochu se rozhýbali, posvačili a vyrazil domů přes Nový Bor (CZ), Českou Lípu (CZ), Doksy (CZ) do Mladé Boleslavi (CZ), Stromka zaparkovali do garáže a večer v 19:30h jsme se dostali domů, nádherně unaveni.

 

Shrnutí:

Celá trasa = 330km, celkový čas i s prohlídkou města Görlitz (D) = 8:00h.

 

Kdo se zúčastnil:

Jan a Anita Pyšní, Suzuki V-Strom 650.

 

Galerie:

{gallery}vylet1{/gallery}

Přečteno 4430 krát